Zadanie z ciekawostką 1.. W języku arabskim zero określano nazwą sifr, czyli pusty. W zapisie liczby, w miejscu, w którym obecnie wstawiamy zero, czasem wstawiano puste miejsce. Proces kształtowania się zera trwał ponad 1000 lat. W Europie zero zostało rozpowszechnione w X))) q. dzięki włoskiemu matematykowi Leonardowi z Pizy, zwanemu Fibonacci (czyt. fibonaczi).Jaką rolę odgrywa zero w: dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu?

Matematyka wokół nas 5 zadanie zadanie z ciekawostką 1. strona 31

Rozwiązanie

Zero, oznaczane symbolem „0”, pełni bardzo ważną rolę w systemie liczbowym, zwłaszcza...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 31

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 31 podręcznika 'Matematyka wokół nas 5' z przedmiotu Matematyka i jest zadaniem nr Zadanie z ciekawostką 1. rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Janina Palczewska

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: W języku arabskim zero określano nazwą sifr, czyli pusty. W zapisie liczby, w miejscu, w którym obecnie wstawiamy zero, czasem wstawiano puste miejsce. Proces kształtowania się zera trwał ponad 1000 lat. W Europie zero zostało rozpowszechnione w X))) q. dzięki włoskiemu matematykowi Leonardowi z Pizy, zwanemu Fibonacci (czyt. fibonaczi).Jaką rolę odgrywa zero w: dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu?

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'W języku arabskim zero określano nazwą sifr, czyli pusty. W zapisie liczby, w miejscu, w którym obecnie wstawiamy zero, czasem wstawiano puste miejsce. Proces kształtowania się zera trwał ponad 1000 lat. W Europie zero zostało rozpowszechnione w X))) q. dzięki włoskiemu matematykowi Leonardowi z Pizy, zwanemu Fibonacci (czyt. fibonaczi).Jaką rolę odgrywa zero w: dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu?' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Matematyka wokół nas 5

Matematyka wokół nas 5

Rok wydania

2021

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk

ISBN

978-83-021-9578-5

Rodzaj książki

Podręcznik

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Janina Palczewska

zobacz profil

Nauczyciel matematyki klas 4 - 8 Szkoły podstawowej

Czy wiesz, że?

Janina Palczewska rozwiązała 673 zadań w naszym serwisie